Petrol Aramalarında Yapay Zeka Kullanımı

Home services Petrol Aramalarında Yapay Zeka Kullanımı

Yeraltı araştırmalarında Yapay Zeka Devrimi

  Yeraltı araştırmalarında Yapay Zeka devrimi sonunda bu da oldu Yapay Zeka Şimdi de yeraltı araştırmalarında bir Türk girişimci zaten teknoloji firmaları olan zaten yeraltı araştırmaları yapan Türkiye ve Afrika’da sayısız yerde tespit edilmesi çok zor olan başarısızlıklarla sonuçlanan bulunamayan yeraltı kaynaklarını İlk seferde seri halde hem de en çok olanını bulmasıyla tanınan Türk girişimci şimdi geliştirdiği Yapay Zeka destekli yeraltı araştırmalarında kullanılan cihazıyla kilometrelerce uzaktan araziye dahi gitmeden bütün dünya teknolojileriyle bırakın bulunma seni bulunma ihtimali dahi olmayan sadece köpeklerin bulabildiği limon büyüklüğündeki türüf mantarlarını hem de kilometrelerce uzaktan araziye dahi gitmeden sayısız yerde Yapay Zeka destekli cihazıyla tespit ediyor.

 

   Sadece bu mu Elbette değil yer altındaki bütün kaynakları tabiattaki bütün kaynakları Petrol gaz Madenler kömür Su sıcak su kaynaklarını aynı türüf mantarını tespit ettiği yapay zekalı destekli cihazıyla sayısız yerde araziye dahi gitmeden Afrika’nın pek çok yerinde müthiş başarılar elde etti kilometrelerce uzaktan Jeotermal kaynakların tam yerini Hatta ve hatta sıcaklık derecelerini %5 artı eksi yanılma derecelerine varıncaya dek sayısız defa tespit etti ve buldu hatta

 

 

 

 

Dere yatağında kaybolmuş olan sallama kepçelerin kova ve Zincirlerini yine Uzaktan ve ilk seferinde tespit etti bu ve bunun gibi yine Jeofizik cihazlar ve Jeofizik yöntemlerle 

 

bulunması tespit edilmesi ihtimal dahi olmayan arazide var olan akışkanın herhangi bir miktarda olanını değil En çok olanını ancak rastgele değil seri halde

 

 

 

Afrika ve Türkiye’de rekor sayıda 640 ayrı yerde tespit etme başarısını gösterdi yine teknolojik Jeofizik yöntemler ve cihazlarıyla tespit edilme ihtimali olmayan çok zor olan akışkan akiferlerin Boş mu dolu mu olduğunu dolu alan akiferinde en çok olanını ve dolu .

 

akiferin içindeki ürünün de ne olduğunu tam olarak adlandırabilen bir Yapay Zeka destekli cihaz geliştirdi bu çalışmalarını yıllardır dünya genelindeki sonuçlandırdığı işler ve referanslarıyla da benim bir fikrim var modundan çıkarıp taçlandırdı örneklendirdi

 

 

 

The Geoscanner Resistivity provides, you can measure by choosing the appropriate cable length up to 800 meters depth for water detection using the Schlumberger method. 

 

Technical Specifıcations: 

Measurement Modes: Apparent resistivity, resistance, induced polarization (iP), SP, and battery voltage. 

Measurement Range: +/- 5V. 

Measuring Resolution: Max 0.01mV depends on voltage level. 

Transmitter Power: 31 O W intemal or extemal transmitter. 

Output Current: 1 O – 1000 mA continuous, measured to high accuracy. 

Output Voltage: 600 Vp-p actual electrode voltage depends on transmitted current and ground resistivity. 

SP Compensation: Automatic cancellation of SP voltages during resistivity measurement. Constant and linearly varying SP cancels completely (V/1 and iP measurements). 

iP Current Transmission: ON+, OFF / ON-, OFF (6 seconds). 

lnput Gain Ranging: Automatically always uses ful! dynamic range of receiver. 

lnput lmpedance: >10 MOhm. 

Noise Suppression: -127dB SNR (500SPS) at f >20 Hz. 

System Calibration: Calibration is done digitally by the microprocessor based on correction values stored in memory. 

Data Display: Apparent resistivity (ohmmeter), current intensity (mA), and measured voltage (mV) are displayed and stored in memory for each measurement. 

User Controls: Friendly user keys and screen. (240×128 Monochrome Graphic LCD) 

Data Storage: SD Card {FAT16- FAT32) 

Power Supply: 12V or 31 0VDC external power connector on front panel. (lnternal 12VDC-1,3 Ah Rechargeable Battery.) Certificate: CE Certificate is available. 

Weight: 3.9 kg 

Dimensions: 

– Width: 340 mm 

– Length: 440 mm 

– Height: 230 mm