Bluenergy

Home services Bluenergy

İki Teknoloji,
Daha Küçük Ayak İzi, Daha Yüksek Çıktı

Bluenergy Solarwind, Inc. (BSW), hem rüzgarı hem de güneşi kullanarak enerji üretimini en üst düzeye çıkarmak için türbinin içine güneş panelleri oluşturan dünyanın ilk entegre rüzgar türbinini geliştirdi. Solarwind® dikey eksenli türbin güzel, güçlü, sessiz ve güvenlidir - güce en çok ihtiyaç duyulan ve insanların yaşadığı ve çalıştığı yerlerde şehir içi ve banliyö içi elektrik üretimi için tasarlanmıştır. Bu, kırsal olmayan alanlarda güneş ve rüzgar enerjisi üretmek için gereken alan miktarını önemli ölçüde azaltan ve küçük, ölçeklenebilir bir ayak izinde enerji üretimini önemli ölçüde artıran gerçek bir teknolojik buluş.

Güneş Enerjisi

Bluenergy örtüşen hücre bağlantısı

Fotovoltaiğin kalbi ve ruhu ışığa duyarlı, mono veya polikristal silikon yarı iletkenlerdir. Enerjiyi geri alabilmek için, normalde yüzeyde lehim şeritleri olarak görülebilen bağlantılar gereklidir. Bluenergy ile öyle değil.Bluenergy, temas izlerinin yarı iletken elemanlarla örtüşmesini mümkün kılan bir yöntem geliştirdi.Bu kulağa heyecan verici gelmeyebilir, ancak avantajları ikna edicidir: estetik bir optik ve yüzeyin optimum kullanımının yanı sıra, lehim yağının korozyona neden olması önlenir, bu da modülleri uzun vadede yok edebilir. Ek olarak, üretim sürecini basitleştiren ve böylece verimliliği artıran üretim aşamalarını kaydeder.PV pazarı için tamamen bir devrim.

Bluenergy yansıma önleyici folyo, leke tutmaz, kendi kendini temizleme

Yansıyan yüzeyler ve yüzey kirliliği, Fotovoltaik için istenmeyen bir etkiye sahiptir: güç üretimi için değerli ışık kaybolur.Bir cam panel, su yüzeyi gibi davranır. Radyasyonun açısı ne kadar düşükse, o kadar çok ışık yansıtılır; yaklaşık 45 derecelik bir açı altında tamamen. Güneş tek bir noktaya sabitlenemediğinden ve güneş panellerinin hizalamasını optimize etmek her zaman mümkün olmadığından (her çatı alanı güneyi göstermez), Bluenergy, güneş ışığını yakalayan mikro yapıyla yapılmış bir polimer folyo geliştirdi her açıdan olay ışığı ve kendi kendini temizler (Lotus çiçeği etkisi). Tüm Bluenergy ürünleri bu özelliklere sahiptir.Verimliliği korumak için geleneksel hücrelerin yıllık olarak temizlenmesi gerektiğinden, bu çok önemli ve benzersiz bir avantajdır. Bluenergy modülleri ile bu karmaşık ve pahalı prosedür önlenir.

Bluenergy paslanmaz delikli alt tabaka korozyona dayanıklı PV Modülleri

Transrapid treninin güneş enerjisi ile elektrifikasyonu büyük bir zorluk teşkil eden bir görevdi.Cam gövdeli geleneksel fotovoltaik modüller, saatte 400 km'den fazla trenlerin ürettiği muazzam aşırı ve düşük basınca dayanamadı. Bluenergy, bu ve diğer uygulamalar için, taşıyıcısı delikli, paslanmaz yüksek kaliteli çelik plakadan (V2A metal levha) - pratik olarak tahrip edilemez ve bir kez daha dünyada benzersiz olan - tamamen yeni bir modül geliştirdi. diğer birçok malzemeye, yani plastiklere uygulanabilir.Bu, güneş arabaları için Carports, gemiler için güç kaynağı vb. gibi diğer ürün grupları için tamamen yeni uygulama olanakları açar.

Bluenergy Esnek Membran Modülü

Yakın zamanda teknik olarak imkansız görünen şey, yakında Bluenergy ile üretilecek:Esnek malzemelerin Fotovoltaik modüllerle kombinasyonu.Tüm Bluenergy ürünlerinde ortak olan tescilli kapsülleme (Teflon) da bu uygulama için kullanılır.Bu, fiberglas veya Trevira'dan yapılan her türlü çadır veya tente için fotovoltaik kullanımına izin verir. Ayrıca bu malzemeler aleve dayanıklıdır.Uygulama alanları örneğin; Güç ihtiyacını direkt olarak kendi yelkenlerinden, çadırlarından ve burulma kuvvetlerine maruz kalan, geleneksel güneş modüllerini bozacak veya statik olarak taşıyamayan tüm yüzeylerden alacak olan yelkenli tekneler ağır geleneksel pv modülleri.

Rüzgar Enerjisi

Rüzgar esmiyorsa neden enerjisiz yapalım? Ya da güneşparlamaz mı? Neden her iki enerji kaynağını aynı anda kullanmıyorsunuz?Aynen bunun gibi, bir kombine güneş / rüzgar jeneratörü fikri doğar. Geleneksel rüzgar jeneratörleri konseptiyle, yüksek bakım maliyeti bu teknolojinin ekonomik olmasını engeller.Yeni bir form bulunması gerekiyordu. Bluenergy sistemi ile, jeneratör artık ulaşılması zor bir yükseklikte değil, türbinin dibinde. Gerekli onarım veya bakımı yapmak için vinç gerekmez. Rüzgar yüzeyi artırıldı ve tamamen Fotovoltaik modüllerle donatıldı. "Rüzgar vidası", üretim maliyetlerini önemli ölçüde azaltan özdeş bölümlerden oluşuyor.

Isı Borusu Sistemi

Bluenergy Heat Pipe sistemi, karasal ısının muazzam kapasitesini kullanır. Bakırdan 1000 kat daha iyi olan iletkenlik ile 900 m derinlikten gelen karasal ısı pompasız olarak tamamen yüzeye çıkarılır.Sistem bakım gerektirmez ve bu sayede bakım gerektirmez. yüksek kaliteli çelik kaplamalar, dayanıklılık neredeyse sınırsızdır.Kazanılan sıcaklık, bir ısı pompası ile arttırılır ve ısıtma ve sıcak su temini için kullanılır.Sistem aynı zamanda ters yönde de çalışır: Yakl. 15 m, örneğin Sahra'da toprak sıcaklığı sadece 14 ° C'dir ve bu nedenle soğutma için de kullanılabilir.Sistem, konuma bağlı olarak ısıtma veya soğutma için her iki şekilde de kullanılabilir.

Bina İnşaatı

Polistiren İnşaat Kit Sistemi

En iyi izolasyon değerleri, basit kullanım, mümkün olan en yüksek esneklik, ekonomi ve çevresel uyumluluk Bluenergy'nin kullanılan yapı malzemelerinin talep ettiği gereksinimlerdir. % 100 ADS / RES sistemlerini gerçekleştirebilmek için optimal bir bina izolasyonu kaçınılmazdır. Bu, odaların ısıtma ve iklimlendirme için gerekli olan enerji tüketiminin çoğundan tasarruf sağlar.Bunun için Bluenergy, Polistiren inşaat kiti sistemi olarak tam gelişmiş malzemeler kullanmaktadır. Bu sistem çok yönlüdür ve bireysel olarak uygulanabilir ve hemen hemen her tür bina için uygundur. Yüksek izolasyon sağlar ve aynı zamanda daha sonra betonla doldurmak için biniş görevi görür.

Bluenergy Elektro Kromatik Cam

Yakın zamanda teknik olarak imkansız görünen şey, yakında Bluenergy ile üretilecek:Esnek malzemelerin Fotovoltaik modüllerle kombinasyonu.Tüm Bluenergy ürünlerinde ortak olan tescilli kapsülleme (Teflon) da bu uygulama için kullanılır.Bu, fiberglas veya Trevira'dan yapılan her türlü çadır veya tente için fotovoltaik kullanımına izin verir. Ayrıca bu malzemeler aleve dayanıklıdır.Uygulama alanları örneğin; Güç ihtiyacını direkt olarak kendi yelkenlerinden, çadırlarından ve burulma kuvvetlerine maruz kalan, geleneksel güneş modüllerini bozacak veya statik olarak taşıyamayan tüm yüzeylerden alacak olan yelkenli tekneler ağır geleneksel pv modülleri.

Rejeneratif Su Temini

Bölgesel koşullara bağlı olarak, ADS su temini için yer altı ve yağmur suyu da kullanılır. UV ışığı ile sterilizasyonun yanı sıra teknik olarak geliştirilmiş bir filtreleme mükemmel, yüksek kaliteli içme suyu sağlar.Ortaya çıkan atıksular biyolojik olarak temizlenerek direk tekrar yer altı sulamasında kullanılır, böylece yer altı suyu seviyesi herhangi bir zarar görmez. Mükemmel, temiz bir döngü.